از ایران تا کانادا
من توی این وبلاگ سعی میکنم تجارب مهاجرتی و زندگی خودم رو ازایران تا کانادا بنویسم
تاريخ : چهارشنبه یکم شهریور ۱۳۹۱ | نویسنده : حسن
سلام مجدد. یادم رفت بهتون بگم. این چند وقته که منتظر ویزامون بودیم من خیلی در مورد اینکه در کدوم شهر کانادا زندگی کنیم تحقیق کردم. البته همونطور که قبلاً هم گفتم ما چون از طریق نیروی متخصص کبک اقدام کردیم در نتیجه ابتدا در مونترال وارد خواهیم شد. ( ایشالا ) ولی داشتم بررسی میکردم که اگر در شهرهایی مثل تورنتو یا ونکوور امکان زندگی بهتر وجود داره به یکی از اون شهر ها بریم.

یک وبسایت خیلی خیلی خوب پیدا کردم که در خصوص هزینه های زندگی در تمامی شهرهای جهان به شما اطلاعات مفیدی میده. یهنی متونید براحتی با وارد کردن اسم شهر مورد نظرتون یا جایی که در حال حاضر توش دارید زندگی میکنید و یا تصمیم به زندگی دارید میتونید اختلاف هزینه ها رو ببینید.

وب سایت هستش :

http://www.numbeo.com

مثلاً من مقایسه هزینه های شهر های مونترال و تورنتو رو بررسی کردم :

مقایسه شهر مونترال و تورنتو

مقایسه شهر مونترال و ونکوور

چیزی که مشخصاً وحشتناک اختلاف داره هزینه اجاره خونه در مونترال نسبت به تورنتو و ونکوور هستش. بطوریکه در ونکوور هزینه اجاره حدود 54 درصد گرونتر از مونترال هستش و برای تورنتو هم این هزینه 48 درصد بیشتر از مونترال هست.

شما توی این وب سایت میتونید حتی کیفیت زندگی در شهرهای مختلف رو با هم مقایسه کنید و یا حتی نسبت جرم و جنایت، سیستم خدمات درمانی، ترافیک، آلودگی و ... رو از این سایت در بیارید.

بد نیست یه نیم نگاهی بهش بندازید.

البته میدونم انتخاب شهر برای زندگی خیلی سلیقه ای هستش و به پارامترهای مختلفی بستگی داره ولی من فکر میکنم برای من که رشته تحصیلیم میکروبیولوژی بوده و خانمم که شیمی خونده شانس کاریابی در مونترال برامون بیشتر هستش. 

مسئله خیلی مهمتر اختلاف میزان هزینه ها در شهرهای دیگه در مقایسه با مونترال هستش که صد البته برای ما که از نظر مالی وضعیت خوبی نداریم موندن در مونترال برای ما خیلی به صرفه تر هستش. میدونم که مونترال یکسری محدودیت ها و کمبودهایی نسبت به تورنتو یا ونکوور داره ولی آدم باید همه موارد رو مورد بررسی قرار بده وگرنه کی بدش میاد توی شهر بزرگتر، شیکتر و ... زندگی کنه.

من اعتقاد دارم خدای بزرگ خودش به خوبی راه رو به بنده هاش نشون میده و همونی که به صلاحمون هستش رو برامون محقق میکنه. ایشالا که از اطلاعات این سایت استفاده بکنید اسلایدر

دانلود فیلم